By PLAVEB
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

σπιτικη λεμοναδα
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: σπιτικη λεμοναδα

σπιτικη λεμοναδα 02/07/2012 09:55 #7421

• arolf
  • ( Συντονιστής )
  • Moderator
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
υλικα
300ml χυμος λεμονι
200γρ ζαχαρινη

έβαλα 300ml χυμό λεμόνι και 200γρ ζαχαρίνη, τα ανακάτεψα και τα έβαλα σ ενα μπουκάλι και στο ψυγείο, σε τακτα χρονικά διαστήματα κουναγα το μπουκάλι να ανακατευτούν πολύ καλά τα υλικά μου και σε 5-6 ώρες η λεμονάδα είναι έτοιμη, βάζω δύο δάχτυλα σ ενα μεγάλο ποτήρι το γεμίζω παγάκια και σόδα βάζω και 1-2 φύλαρακια μέντας και έιναι ένα θεικό, απολαυστικό και δροσιστικό αναψυκτικό. Θεωρώ ότι η ζάχαρη δεν είναι σε απαγορευτική ποσότητα μιας και μοιράζετε σε πολλά ποτήρια.

απο marioula

υγ... προσοχη επιτρεπεται χυμος ενος μονο λεμονιου στις 2 πρωτες φασεις, το παραπανω θεωρειται φρουτο!!!

Read more: The Dukan Diet - Δίαιτα Dukan, Η κουβεντούλα μας 4 pareadukan.com/index.php/forum/%CE%9A%CE...0#7403#ixzz1zRh5K8T6
υψος 1.74 εναρξη 3/1/11

τριτη φαση απο 01/07/2012
στα 68.5
τελος πρωτου μισου 30/11/2012
ληξη τριτης φασης 30/04/2013
αυτη τη φορα θα την ολοκληρωσω!!!!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.43 δευτερόλεπτα

Live Chat: Το χρησιμοποιούμε για υποστήριξη νέων μελών και άσχετα θέματα!

Turn off/on Sound Smileys History FAQ Kide Chat

pucca: gojie berries 1κσ σε pp μερες 2κσ σε pv μερες oso gia ta herbalife den einai katharh prwteinh . ase poy palia otan ta epina phra ola ta kila pisw kai mhn sou pw parapanw.kalo einai na trws kanonikh trofh gt an matheis sta rofimata tha ta perneis ta kila pali molis ksanampeis st programma sou.(did kanoniko faguto)
anna xios: kalispera.eimai stin 2h fasi(3 evdomades peripou) kai exw xasei 3.600.einai liga?
anna xios: :P :P :P :P :P
ageliki: anna xios:kalimera!!!einai mia hara!!!!haneis peripu 1 kilo tin evdomada sti 2i fasi!
Katsiani: pucca efxaristw polu gia oles tis plirofories kai paraligo na to agorasw! ouf eutixws!episis otan vlepoume ta lipara, sto tiri gia paradeigma , blepoume auto pou leei ana GDA giati vrika ena tiri benecol leuko pou leei 2%GDA alla pisw sta lipara leei 12% sat 100gr.Kanei h den kanei???
pucca: na sou pw t alhtheia egw otan hthela na faw tiri etrwga kanonika..alla ante mia fora t vdomada..an kaneis kai askisi ta lipara panw katw tha ta kapseis.den nomizw oti tha kolisei t diaita ta parapanw lipara..para mono an fas kati poy den prepei. emena shmera mou hrtha ta proionta dukan. efaga mia mpara kai kati mpiskota kai dokimasa kai ligo pralina... pragmatika einai polu nostima! kai den exoun megalh diafora apo auta pou trwme tosa xronia.
ageliki: Pucca: tha parageilw kai egw alla tha ithela na eimai sigouri prin arhizw na ta trww ...eimaste sigouroi pws epitrepontai aytes oi baritses? tha bw na to koitaxw to sait. giati twra eida ti syzitisi sas.....mila kai esy vre koritsi mou ... na vrw ti giatreia mou k trelenomai gia glykopragmatakia!!!
Katsiani: pucca an epitrepontai kanonika na paraggeilw kai egw oxi tipota allo alla merikes fores den prolavainw na faw prwino sto spiti kai den mporw na agorasw tipota ap'ekso toulaxiston an exw auta tha ta apirnw mazi mou!!ageliki gia enimerwse mas giati kai egw trelainomai gia glikopragmatakia!!!!
pucca: egw exw megalo thema me ta gluka.. kai htan enas logos pou t xalasa t diaita kai twra pou ta vrika enas logo na tin arxisw pali. apo oti eida kai st kseno sait einai akrivws ta idia proionta . stin amerikh exoun ta panta gia t dukan.. to kserate oti mporoume na fame aperiorista kai kathe mera shirataki noodles??? egw phra 2 me spanaki kai ena kanoniko..kai einai polu nostima.. soupa me kotopoulo. alla epidi einai ligo akriva phga souper market kai vrika noodles me geush papias kai garidas ta phra alla exous sitaleuro kai profanos pws den prepei na ta fame auta :( .para mono auta pou poulane sto sait :(
pucca: http://www.mydukandietshop.co.uk/en/ EDW EINAI TO KSENO SAIT POU EINAI IDIA TA PROIONTA ME TO ELLINIKO.DEITE APLA EKEI EINAI POIO PROXORIMENH APO MAS :P
ageliki: Pucca: se eyharistoume gia tis plirofories! mia erwtisoula tha parageilw avrio k tha ithela na mou peis. panw ph sta mpiskota kai stis bares grafei posa prepei na katanalwseis....min ta parw i dolia k arhizw ka trww......k xanaparw oti ehasa.... Katsiani: kai pios den trelenetai gia glykakia!!!!mono oi xynoi anthrwpoi....xa.xa xa...
pucca: AXAXA SWSTA! AN MPEIS STO SAIT TO ELLINIKO PROS TO TELOS POU EINAI TO PRWION GRAFEI.P.X ST 2 FASH EPITREPETE MIA MPARA ANA MERA. MPISKOTA 3 ANA MERA MIA KOUTALIA TIS SOYPAS ANA MERA PRALINA. LOGIKA MIA MERA THA FAS MPISKOTA TIN ALLH PRALINA OXI OLA MAZI :P .EGW TWRA EFAGA ME GALA TA DIMITRIAKA ME KARAMELA EINAI POLU WRAIA KAI AUTA KAI SKETA.TO MONO POU DEN KSERW EINAI AN PREPEI AUTA NA TA TRWS ST MERE PV H PP .KAI I MPARA EPIDI EXEI PITOURO VROMIS ANTI NA FAW TO PITOURO EFAGA MPARA TO PRWI.KAI XTHES TO IDIO. DEN KSERW AN EINAI SWSTO AUTO :( .
CHRISSA: Παιδιά γιατί δεν μπαίνετε στη ( κουβεντούλα) παραπάνω και στριμώχνεστε εδώ?Εδώ δε σας βλέπει κανείς.Και συμβουλές θα σας δώσουν και συνταγές και πληροφορίες.... ;)
pucca: EGW EN KSERW KAN PWS GINETAI AYTO..MPOREIS NA MAS KANEIS KOPI (ANTIGRAFH)KAI NA MAS VALEIS; DEN EXW PROVLIMA EGW SE AUTO
CHRISSA: PUCCA ,ακριβώς πάνω απ'το live chat κάπου γράφει ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ.Το ανοίγεις, γράφεις τι θες,και πατάς ΥΠΟΒΟΛΗ. :)
pucca: E KAI POY GRAFW DEN MOY APANTAEI KANEIS :P ......................
Jo_nolis: παίζει και να μην το γνωρίζει το θέμα... είναι προτιμότερο να μην σου απαντήσει παρά να σου πει ότι του 'ρθει! :P
pucca: SWSTA!
pucca: AN MATHEI KAPOIOS AS MOU PEI :)
ambassadress: Γειά σας! Αύριο τη ξεκινώ για 1 φορά..κανένα tip για αρχή?
Sofiaki: Γειά σας..Και εγώ ξεκινάω από 1/4/14...και είμαι σε φάση μελέτης.Να αγοράσω άραγε και το βιβλίο ή είμαι καλυμμένη από τις πληροφορίες του φόρουμ?
agnes: να ρωτήσω και εγώ κάτι βρείτε μου κάτι σε γλυκάκι για την πρώτη φάση εκεί γύρω στις 5-6 το απόγευμα σκοτώνω για γλυκό τι προτείνετε
Jo_nolis: ζελέ με φύλλα ζελατίνης, νερό, στέβια ή ζαχαρίνη και λίγο χρώμα!
makra: geia sas paidia!egw akoma den ksekinhsa thn diaita..8a to kanw meta thn nhsteia...h8ela na sas rwthsw posa kila xanetai kata prosegkish vevaia ana poso xroniko diasthma...egw 8elw na xasw gyro sta 10 kila!
Jo_nolis: Θα πας στο www.dukandiet.co.uk και θα κάνεις calculate ώστε να σου πει σε πόσο διάστημα θα τα χάσεις και πόσα κιλά πρέπει να είσαι ιδανικά.
makra: Se eyxaristw poli :)
zoulou: Καλημερούδια!
geomas79: Καλημέρα και από εμένα !
Sofiaki: Γεια σας και καλες γιορτες.Ξερει καποιος να μου πει αν το τυρι linesse του lidl το οποιο εχει πλεον 5%λιπαρα επιτρεπεται;Επισης το cottage dirollo με 2.2%?Δεν μπορω να βρω τυρι με λιγοτερα λιπαρα απο αυτα.
zoulou: Sofiaki, το Dirollo 2,2% επιτρέπεται, όσο για το linessa, μόνο σαν περιορισμένο ;)
Artemis : Καλησπερα κ καλως σας βρηκα παιδια ειμαι νεα στην παρεα κ απο βδομαδα ξεκιναω τη διαιτα, να τελειωσειη νηστεια με το καλο. Μπορει καποιος να μου εξηγησει στο βιβλιο της διαιτας dukan δεν μπορω να καταλαβω τηνασκηση που περιγραφει για τους γλουτους.
cacamala: iparxoune shirataki noodles kapou alou ektos apo to internet, kserei kaneis?
Sofiaki: zoulou merci beaucoup
zoulou: Artemis, sory αλλά δεν έχω το βιβλίο και δεν μπορώ να σε βοηθήσω!!! :(
zoulou: cacamala, εγώ δεν έχω καταφέρει να το βρω πουθενά εδώ... αλλά εγώ ζω και σε νησί!!!! ;)
zoulou: Sofiaki, δεν κάνει τίποτα! :D

Last message 1 day 20 hours ago

Only registered users can send messages, register or login